Nasze początki

Nasz pierwszy kontakt z informatyką to druga połowa lat 80tych, czyli okres dynamicznego rozwoju osobistych komputerów 8bitowych. Do dziś z nostalgią wspominamy nasze pierwsze programy pisane na komputerach klasy ZX Spectrum. Ze względu na ówczesne problemy z zapisem (słaba jakość taśm i magnetofonów), były to w większości proste i krótkie programy dające głównie satysfakcję i radość tworzenia, niż realizujące jakiś konkretny cel.

Rozwój i zdobywanie doświadczenia

Przyszły lata 90te, a wraz z nimi komputery PC oparte o architekturę Intel x86, które wraz z pojawieniem się w Polsce dostępu do Internetu otworzyły zupełnie nowe możliwości zastosowania komputerów osobistych. Wtedy też zaczęliśmy świadczyć pierwsze nie komercyjne usługi IT – administrację sieciami i serwerami opartymi o systemy operacyjne Novell Netware, Linux, FreeBSD oraz Windows NT. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na obsłudze klubów sportowych, jednostek edukacyjnych i innych organizacji non-profit już na przełomie milenium otworzyliśmy się na świadczenie usług komercyjnych.

Pierwsze zlecenia i kontrakty na rynku lokalnym

Lata 2000-2005 to czas dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji nabywanych poprzez świadczenie usług lokalnym firmom z Lublina. Tworzyliśmy oprogramowanie „biurkowe”, programując w językach Visual Basic i C++, oraz różnego rodzaju aplikacje i dynamiczne serwisy WWW stosując najpierw HTML i CGI-BIN (pisane w Perlu), a później wykorzystując PHP i JavaScript/jQuery. Oczywiście nadal administrowaliśmy sieciami naszych klientów oraz ich serwerami Linux i Windows.

Ekspansja działalności

Druga połowa pierwszej dekady nowego milenium zapoczątkowała już działalność pod szyldem AjbiSOFT i zdobywanie doświadczenia na arenie międzynarodowej. W latach 2006-2009 realizowaliśmy kontrakt dla największego banku w Irlandii – AIB, zajmując się wdrażaniem i utrzymaniem systemu backupowego klasy enterprise firmy Symantec, a później administracją serwerów UNIX w środowisku heterogenicznym, rozwiązując różne problemy z zakresu integracji i współpracy serwerów opartych o systemy operacyjne Solaris, AIX, HP-UX i Linux. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystaliśmy we współpracy z innymi korporacjami poprzez kontrakty i współpracę z m.in.TPSA/Orange, czy też ostatnio dla trzeciego na Świecie (pod względem wielkości) banku Citibank PLC, gdzie wykonywaliśmy prace związane z administracją kluczowymi i krytycznymi serwerami dla obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

AjbiSOFT dziś

Wkraczając w drugą połowę dekady, przygotowaliśmy zupełnie nową ofertę, którą mamy nadzieję zainteresować zarówno integratorów i firmy outsourcingowe szukających profesjonalnych podwykonawców, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa z centralnej i wschodniej Polski, które zechciałby skorzystać z naszego doświadczenia i profesjonalnie pokierować dalszym rozwojem swoich działów IT. Ofertę kierujemy również do firm zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych usług opartych o najnowsze technologie, oraz tych które szukają bardziej efektywnych i oszczędnych metod w zarządzaniu działem IT.